NİSAN AYI İTİBARİYLE TURİZM SEZONU AÇILIYOR!

 26.01.2021


default

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, mart ayı itibariyle etkinliklerin başlayacağını, Nisan aylında da sezonu açmayı planladıklarını söyledi.

Vaka sayılarındaki düşüşe göre doluluk oranlarının belirleneceğini, Türkiye'nin turizm sektöründe rakip ülkelere göre daha iyi bir performansla sezonu kapattığını söyleyen Ersoy, ülkenin turizm potansiyelinin tanıtımında ülkelerin tercihlerine göre bir tanıtım programı hazırlandığını,bu kapsamda geçtiğimiz yıl dünyanın dört bir yanından youtuber, editör, sosyal medya fenomenlerinin Türkiye'de ağırlandığını, bu sayının 3 binli rakamlara çıkarılarak Türkiye’nin organik tanıtımının reklam tanıtımının önüne çıkaracağını ifade etti.

Bu yıl turizmde V çıkışı beklendiğini belirten Bakan Ersoy, “Vaka sayısı hızla aşağıya iniyor. Türkiye kırmızı destinasyondan çıkıp güvenli konuma geliyor. Aşılamayla beraber Mart ayında iki binli rakamların altına ineriz. Bu süreçler içinde binli rakamlara ineriz, Nisan ayı itibariyle biz sezonun açılacağına inanıyoruz. 2019 rakamlarını 2021 de yakalama şansımız yok 23,3 milyar doları geçeceğimizi umuyoruz.” dedi.

Bizler de bu bağlamda ETÜDER (Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği), TUSİD (Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği) işbirliğinde önce sağlık diyerek yola çıktığımız çalışmalarımızın artık sonuna doğru yaklaşmış bulunmaktayız. Katılımcılarımız ve ziyaretçilerimizin sağlığı için uyulması gereken tüm önlemleri alarak sizler için güvenli bir ticaret ortamı oluşturduk.

Yurt içi ve yurt dışından gelecek katılımcılarımız ve ziyaretçilerimizle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına göre hazırlanan b2b alanlarımızda rahatlıkla görüşmelerinizi yapabilecek ve ticaretinize yeni bağlantılar ekleyebileceksiniz. Gıda güvenliği ve sürdürülebilirliğine yapılan yatırımların artması, ev dışı tüketim tedarik zincirleri ile buluşmak, yenilikleri fuarda görmek, F&B dünyası ve Horeca dünyası ile bir arada olmak için sizleri 16-19 Mart’ta Antalya’ya davet ediyoruz.