Hakkımızda

ANFAŞ - Antalya Fuarcılık A.Ş.

Antalya’yı fuarlar ve kongreler kenti yapma hedefleriyle 1994 yılında 71 ortakla kurulmuştur. Hayata geçirdiği uluslararası fuarlarla ülke ve kent ekonomisinin büyümesinde kaldıraç olan ANFAŞ, dünya fuarcılığında marka olma yolunda hızla ilerleyen bir fuar organizasyon firmasıdır.

ANFAŞ ortakları arasında; Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret Borsası,(ATB) Antalya Ticaret ve Sanayi Odası,(ATSO) Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği,(ANSİAD) Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) ve çok sayıda önemli kamu ve özel sektör iştirakleri yer almaktadır.

ANFAŞ Fuarcılık, turizm başta olmak üzere kentin zenginliklerini harmanlayarak düzenlediği organizasyonlarla, yerel ve küresel ölçekteki sektör temsilcilerini yılın her mevsiminde Antalya’da buluşturarak kent ekonomisini canlandırmaktadır. ANFAŞ fuarlarıyla Antalya ve Türkiye’nin tanıtımını uluslararası platformlarda organize ederek kentin marka alt yapısına önemli katkılar sağlamaktadır.

Yenilenen ve daha da güçlenen yapısıyla kentin çözüm odaklı isimlerini bir arada buluşturan ANFAŞ, uluslararası iş birlikteliklerini arttıracak yurt dışı tanıtım çalışmalarına ağırlık vermiştir. Çalışmalar kapsamında; Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nin (BAİB) katkıları ve Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle, Bulgaristan, Filistin, Tunus, Kosova ve Umman olmak üzere 4 ülkeden Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) iş birliği ile Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ve Arap Yarımadası bölgesine ait, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan, Yemen ve Kazakistan olmak üzere 6 ülkeden, ANFAŞ’ın yurt dışındaki acente iş birlikleriyle Almanya, Brezilya, Bulgaristan, Çin, Hindistan, Kosova, Sırbistan, Tunus ve Yunanistan’dan alım heyetleri ve profesyonel ziyaretçiler fuarlara getirilmektedir.

Bununla birlikte yurt içi çalışmaları kapsamında fuarlara Ticaret Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB), Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu(TESK), Ticaret Borsaları, Ticaret ve Sanayi Odaları, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu iş birliğiyle 81 ilden profesyonel ziyaretçi getirilmektedir. Antalya’nın sembol yapıları arasında yer alan Anfaş Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi; 40.000 metrekare kapalı, 20.000 metrekare açık olmak üzere toplam 60.000 metrekarelik alanı ve 15 adet kongre, konferans ve seminer salonlarıyla eşsiz organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır.